Jako chrześcijanie uświadamiamy sobie, jak w dzisiejszym świecie zło, zatacza szerokie kręgi. Czujemy to bardzo wyraźnie, że uderza ono przede wszystkim w nasze dzieci, młodzież, w młode małżeństwa i rodziny, wreszcie także w duchowieństwo. Na naszych oczach dokonuje się potężna inwazja złego ducha, który w imię nieokreślonej ,,nowoczesności,, niszczy to co podstawowe: wiarę otwartą na Boga i Jego łaskę, miłość małżeńsko-rodzinną, życie nienarodzonych, moralne wychowanie dzieci i młodzieży, wreszcie dar powołań do życia w kapłaństwie lub w życiu zakonnym.

 

Pragniemy się temu przeciwstawić. Św. Paweł nam powie: ,,Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj,, (Rz 12,21). Prawdziwym wzorem jest dla nas wciąż Jezus Chrystus, który piętnując zło i grzech, nigdy nie niszczył ludzi. Przeciwnie, wydobywał ich ze wszystkich uzależnień od zła, czyniąc ich prawdziwie wolnymi (por. J 8,36). Jak sami potrzebujemy siły do walki ze złem, tak chcemy pamiętać również o innych, którzy w tej walce często przegrywają.

 

Naszą pomocą, naszym przewodnikiem w tej walce jest Święty Michał Archanioł, Książę niebieski, który już od zarania bronił tego wszystkiego co Boże przed zakusami szatana, księcia ciemności. W sposób szczególny jego miejsce w dziejach zbawienia i Kościoła ukazuje nam obraz jego walki ze smokiem, uosobieniem zła, który chciał zniszczyć Niewiastę rodzącą Dziecię (por. Ap 12,1-18). Jak wtedy zwyciężał, tak i dziś zwycięża, jeśli tylko wzywany jego pomocy i opieki.

 

Dnia 5 listopada 2010 r., w dzień urodzin św. Arnolda Janssena SVD (1837-1909), założyciela dzieła misyjnego, wielkiego czciciela św. Michała Archanioła, powstała wspólnota modlitewna, która przy boku Księcia Aniołów, pragnie walczyć o dobro i modlitwą ochraniać: dzieci, młodzież, młode małżeństwa i duchowieństwo. Warunki przynależenia do tej wspólnoty są dwa: codzienna modlitwa ku czci św. Michała Archanioła oraz w miarę możliwości comiesięczna spowiedź, z okazji pierwszego piątku miesiąca. W intencji wszystkich członków tej wspólnoty oraz ich bliskich miesięcznie odprawiane są dwie Msze św.

 

Kto chciałby wziąć udział w tym dziele modlitewnej ochrony najcenniejszych naszych wartości, w tym szczególnie wartości wiary, nadziei i miłości, może się zgłosić pod podany niżej adres:

 

o.Henryk Kałuża SVD
Dom Dobrego Pasterza
48-300 Nysa, ul. Rodziewiczówny 15
Tel. 77 43 10 512
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, o to prosimy, a Ty, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

W parafii Radoszowy do bractwa św. Michała Archanioła należą 52 osoby w tym dzieci, młodzież i dorośli.